x
menu
a a a

Codzienne refleksje

AA JAKO TWOJA SIŁA WYŻSZA

 

Jeśli chcesz, możesz postawić w miejsce Siły Wyższej samo AA. Oto istnieje bardzo duża grupa ludzi, którzy przezwyciężyli swój problem alkoholowy... właśnie w ten sposób przekroczyli próg... ich wiara rozszerzyła się i pogłębiła... po zupełnie niewytłumaczalnym przekształceniu ich życia - uwierzyli w Siłę Wyższą.

 

DWANAŚCIE KROKÓW I DWANAŚCIE TRADYCJI, STR. 29 - 30
 

Kiedy piłem, nie było osoby wspanialszej ode mnie - a przynajmniej ja sam tak siebie widziałem. Mimo to jednak, nie mogłem uśmiechnąć się do siebie w lustrze - i dlatego przyszedłem do AA, gdzie, wraz z innymi, usłyszałem o Sile Wyższej. Nie potrafiłem przyjąć tej koncepcji, ponieważ uważałem, że Bóg jest  surowy i okrutny. W desperacji, moją Siłą Wyższą uczyniłem po kolei stół, drzewo i grupę AA. Czas mijał  i moje życie polepszyło się; toteż ponownie zacząłem się zastanawiać nad Siłą Wyższą. Stopniowo - dzięki cierpliwości, pokorze i wielu postawionym pytaniom - uwierzyłem w Boga. Teraz moja Więź z Siłą Wyższą pozwala mi wieść szczęśliwe i trzeźwe życie.
15 CZERWCA

 

cytat: Niniejszy przekład z języka angielskiego jest udostępniany wyłącznie do osobistego przeglądania i korzystania, nie można go powielać, pobierać, rozpowszechniać ani w żaden inny sposób kopiować. A.A.W.S; Wszelkie Prawa Zastrzeżone.