x
Najbliższy chat on-line
odbędzie się w dniu

w godzinach
menu
a a a

Codzienne refleksje

STRZEŻ SIĘ SAMOZADOWOLENIA

Jakże... łatwo zaniechać duchowego programu nowego życia! Jak łatwo jest spocząć na laurach! Jeśli tak postąpimy, wpadniemy w nowe kłopoty. Alkohol to wyrafinowany wróg.
ANONIMOWI ALKOHOLICY, STR. 73

Gdy coś mnie boli, łatwo mi pozostawać w bliskim kontakcie z przyjaciółmi ze Wspólnoty. Ulgę w bólu przynoszą rozwiązania zawarte w Dwunastu Krokach. Ale gdy czuję się dobrze i wszystko świetnie się układa, łatwo popaść w samozadowolenie. Mówiąc najprościej: staję się leniwy i zaczynam skupiać się na problemach zamiast na rozwiązaniach. Powinienem wtedy podjąć działanie i zrobić sobie bilans: gdzie jestem i dokąd zmierzam? Z codziennego obrachunku dowiem się, co muszę zmienić, żeby odzyskać równowagę duchową. Przyznanie się do tego, co znajdę w głębi siebie - przed Bogiem i przed drugim człowiekiem - pozwoli mi zachować uczciwość i pokorę.
1 PAŹDZIERNIKA
cytat: Niniejszy przekład z języka angielskiego jest udostępniany wyłšcznie do osobistego przeglšdania i korzystania, nie można go powielać, pobierać, rozpowszechniać ani w żaden inny sposób kopiować. A.A.W.S; Wszelkie Prawa Zastrzeżone.