x
menu
a a a

Codzienne refleksje

NAPRAWIANIE KRZYWD

W licznych przypadkach dojdziemy do wniosku, że choć krzywdy wyrządzone innym były niewielkie, to zraniły one dotkliwie nasze własne uczucia.
DWANAŚCIE KROKÓW I DWANAŚCIE TRADYCJI, STR. 80

Czy uważaliście kiedyś, że krzywda, jaką wyrządziliście wspólnikowi w pracy lub komuś z rodziny, jest tak niewielka, że nie trzeba za nią nawet przepraszać, bo osoba, której ona dotyczy, i tak pewnie wcale jej nie pamięta? Jeśli taka osoba - albo wyrządzona jej krzywda - jest wciąż od nowa przedmiotem moich rozmyślań, wprawiając mnie w niepokój lub poczucie winy, to nazwisko tej osoby umieszczam na liście ,,aktów zadośćuczynienia' i staję się gotowy do szczerych przeprosin, wiedząc, że gdy dopilnuję wypełnienia tej ważnej części mojego zdrowienia, to poczuję się odprężony, a mój stosunek do tej osoby będzie wreszcie pełen spokoju.
17 SIERPNIA
* Cytat: Niniejszy przekład z języka angielskiego jest udostępniany wyłšcznie do osobistego przeglšdania i korzystania, nie można go powielać, pobierać, rozpowszechniać ani w żaden inny sposób kopiować. A.A.W.S; Wszelkie Prawa Zastrzeżone.