x
Najbliższy chat on-line
odbędzie się w dniu

w godzinach
menu
a a a

Informacje o AA

jak-rozumiec-anonimowosc

Jak rozumieć anonimowość

Anonimowość stanowi duchową podstawę wszystkich naszych Tradycji, przypominając nam zawsze o pierwszeństwie zasad przed osobistymi ambicjami.

Jaki jest cel anonimowości we Wspólnocie Anonimowych Alkoholików? Czemu często nazywa się ją najwspanialszą ochroną, jaką dysponuje wspólnota, zapewniającą jej nieprzerwane istnienie i rozwój?

czytaj dalej
artykul-jacka-alexandra-anonimowi-alkoholicy

Artykuł Jacka Alexandra "Anonimowi Alkoholicy"

Anonimowi Alkoholicy

JACK ALEXANDER

Pewnego popołudnia kilka tygodni temu trzej mężczyźni siedli wokół łóżka pacjenta alkoholika na oddziale psychiatrycznym szpitala ogólnego w Filadelfii. Mężczyzna w łóżku, który był dla nich zupełnie obcy, miał rozbiegane i nieco „głupawe” spojrzenie, jakie mają pijacy, gdy dochodzą do siebie po popijawie. Jedyną rzeczą godną uwagi u odwiedzających, oprócz oczywistego kontrastu pomiędzy ich zadbanym wyglądem a wyglądem pacjenta, był fakt że każdy z nich sam wcześniej wielokrotnie doświadczał tego samego.

czytaj dalej
to-jest-aa-wprowadzenie-do-programu-zdrowienia-aa

To jest AA - wprowadzenie do programu zdrowienia AA

Jeśli wydaje ci się, że masz kłopoty z piciem, albo jeśli twoje picie osiągnęło punkt, w którym zaczęło cię trochę martwić, to być może chciałbyś dowiedzieć się czegoś o Wspólnocie Anonimowych Alkoholików i programie zdrowienia AA z alkoholizmu.

 

czytaj dalej