x
menu
a a a

Masz problem

czy-aa-jest-dla-mnie

Czy AA jest dla mnie?

My wszyscy, którzy jesteśmy w AA, zadawaliśmy sobie to pytanie. Stwierdziliśmy, że wielu ludzi czuło się podobnie jak my. Przy pomocy AA próbowaliśmy zrozumieć to, co nam wyrządził alkohol. Nie byliśmy jednak sami. Mogliśmy uzyskać pomoc. Odpowiedz na każde z pytań tak lub nie.
Odpowiedzi "tak" powiedzą ci, czy AA jest dla ciebie.

czytaj dalej...

czy-myslisz-ze-jestes-inny

Myślisz, że jesteś inny?

Wielu z nas myślało, że jesteśmy wyjątkowi „AA nic mi nie da. Ja zabrnąłem już za daleko".
„To jest dobre dla nich, ale ja jestem przewodniczącym Stowarzyszenia Rodzice - Nauczyciele". Jestem na to zbyt stary. Zbyt młody. Nie dość religijny. Jestem homoseksualistą. Żydem. Profesjonalistą. Duchownym. Zbyt inteligentny. Albo niewystarczająco wykształcony.

W tym momencie ludzie na całym świecie myślą, że program AA zapewne nie poskutkuje w ich przypadku z jednego lub kilku takich powodów. Być może jesteś jedną z tych osób.

Jako Anonimowi Alkoholicy wierzymy, że alkoholizm jest chorobą, która nie szanuje wieku, płci, wyznania, rasy, stanu majątkowego, zawodu czy wykształcenia. Atakuje nie przebierając w środkach na oślep. Nasze doświadczenie pokazuje, że każdy może stać się alkoholikiem. Bez wątpienia dla każdego, kto chce przestać pić, znajdzie się miejsce w gronie AA.

czytaj dalej...

aa-dla-kobiet

AA dla kobiet

Problemy z piciem?

Czy kupujesz alkohol w różnych sklepach, aby nikt nie zorientował się jak dużo pijesz?

Czy ukrywasz puste butelki i pozbywasz się ich po kryjomu?

Czy zawczasu planujesz „wynagrodzenie" siebie niewielką ilością alkoholu po ciężkiej pracy w domu?

Czy często ulegasz dzieciom, ponieważ masz wyrzuty sumienia z powodu swojego zachowania kiedy piłaś?

Czy miewasz „urwany film”, chwile, których nie pamiętasz?

Czy kiedykolwiek zdarza ci się dzwonić do gospodyni nazajutrz po  przyjęciu i pytać, czy kogoś obraziłaś lub zrobiłaś z siebie idiotkę?

czytaj dalej...