x
Najbliższy chat on-line
odbędzie się w dniu

w godzinach
menu
a a a

Masz problem

czy-myslisz-ze-jestes-inny

Myślisz, że jesteś inny?

Wielu z nas myślało, że jesteśmy wyjątkowi „AA nic mi nie da. Ja zabrnąłem już za daleko".
„To jest dobre dla nich, ale ja jestem przewodniczącym Stowarzyszenia Rodzice - Nauczyciele". Jestem na to zbyt stary. Zbyt młody. Nie dość religijny. Jestem homoseksualistą. Żydem. Profesjonalistą. Duchownym. Zbyt inteligentny. Albo niewystarczająco wykształcony.

W tym momencie ludzie na całym świecie myślą, że program AA zapewne nie poskutkuje w ich przypadku z jednego lub kilku takich powodów. Być może jesteś jedną z tych osób.

Jako Anonimowi Alkoholicy wierzymy, że alkoholizm jest chorobą, która nie szanuje wieku, płci, wyznania, rasy, stanu majątkowego, zawodu czy wykształcenia. Atakuje nie przebierając w środkach na oślep. Nasze doświadczenie pokazuje, że każdy może stać się alkoholikiem. Bez wątpienia dla każdego, kto chce przestać pić, znajdzie się miejsce w gronie AA.

czytaj dalej...

aa-dla-kobiet

AA dla kobiet

Problemy z piciem?

Czy kupujesz alkohol w różnych sklepach, aby nikt nie zorientował się jak dużo pijesz?

Czy ukrywasz puste butelki i pozbywasz się ich po kryjomu?

Czy zawczasu planujesz „wynagrodzenie" siebie niewielką ilością alkoholu po ciężkiej pracy w domu?

Czy często ulegasz dzieciom, ponieważ masz wyrzuty sumienia z powodu swojego zachowania kiedy piłaś?

Czy miewasz „urwany film”, chwile, których nie pamiętasz?

Czy kiedykolwiek zdarza ci się dzwonić do gospodyni nazajutrz po  przyjęciu i pytać, czy kogoś obraziłaś lub zrobiłaś z siebie idiotkę?

czytaj dalej...

nowicjusz-pyta

Nowicjusz pyta

Niniejszą ulotkę opracowaliśmy z myślą o ludziach, którzy po raz pierwszy stykają się ze Wspólnotą Anonimowych Alkoholików (AA). Staramy się odpowiedzieć w niej na pytania, które najczęściej nurtują nowicjuszy - pytania, które również my sami stawialiśmy, kiedy zetknęliśmy się z AA po raz pierwszy.

Czy jestem alkoholikiem?
Jeśli często wypijasz więcej niż zamierzałeś lub chciałeś; jeśli z powodu alkoholu wpadasz w kłopoty; jeśli podczas picia miewasz zaniki pamięci - to być może jesteś alkoholikiem.

czytaj dalej...